Reality check: drugsbeleid doorgelicht

Hoe zinvol is de strafrechtelijke invalshoek van het Nederlandse drugsbeleid? Op welk politiek doel is deze repressieve aanpak gericht? In hoeverre is dat doel de afgelopen vijftig jaar bereikt? En welke prijs is daarvoor betaald – door de burgers en door politieambtenaren? Dat waren op 30 januari de centrale vragen tijdens Hoe verder met het drugsbeleid? Een symposium over de war on drugs, speciaal georganiseerd voor politiemedewerkers, mede mogelijk gemaakt door de NPB, ANPV en Equipe.

De informatie- en discussiedag vond plaats in HUB50 in Utrecht, op initiatief van en georganiseerd door LEAP NL. Dat is de Nederlandse tak van de gelijknamige internationale beweging (ontstaan in Amerika) die streeft naar decriminalisering van het drugsbeleid.

De leden zijn (oud-) politiemensen, officieren van justitie, rechters, wetenschappers en journalisten. Op basis van hun professionele ervaringen en deskundigheid zijn ze in de loop der jaren tot de conclusie gekomen dat de war on drugs gekkenwerk is – zoals in feite elke oorlog – en zo spoedig mogelijk moet worden beëindigd.

Een prominent lid van LEAP NL is Hans van Duijn, oud-voorzitter van de NPB. Hij trad tijdens het symposium op als dagvoorzitter, samen met Has Cornelissen – een van de oprichters van LEAP NL. De opzet van de dag was vrij eenvoudig: een deskundige spreker nam een of meer aspecten van het drugsbeleid onder de loep en na afloop (gemiddeld na 25 minuten) was er gelegenheid om daarover een vraag te stellen of een discussie te starten.

Dit bericht is gepost in Nieuws. Bookmark de link.